Временно класиране за Държавното първенство на Ял – 6

365

regata-treti-mart-2016

Временно класиране ДП Ял - 6. Кликли за по-голямо изображение.
Временно класиране ДП Ял – 6. Кликли за по-голямо изображение.

Михаил Копанов от ЯК „Порт Бургас“ води във временното класиране за Държавното първенство на ЯЛ – 6, следван от Явор Колев от МК „Приятели на морето“ и Ясен Димитров от СК „Вятър и вода“ – София.

Припомняме, че на тазгодишното издание на регата „Трети март“ ще бъдат обявени две класирания.

Едното, в което участват 10 отбора с картотеки, ще е валидно за ДП на клас ЯЛ – 6 и ще бъде с изхвърляне на най-слаб резултат, а второто е т.нар. „юбилейно“ със зачитане на резултатите от всички стартове на регатата.

В момента във водите на Варненското езеро тече първата гонка в третия състезателен ден на регатата, в който ще стане ясен носителят на титлата.

Вчера екипажът от яхт клуб „Порт Бургас“ с шкипер Михаил Копанов спечели и втората гонка от втория състезателен ден на 60-та юбилейна ветроходна регата „Трети март“. Така 19-кратния победител в състезанието дръпна с едни гърди на опонента си за краен успех екипажа от СК „Вятър и вода“ (София) с шкипер Иван Георгиев.

| Вижте още: Класиране след II ден на 60-та регата „3 март“ (видео)